3 MAJA

Świętujmy 3 Maja!

My, naród polski, mamy w swoich dziejach wiele wydarzeń, które są zwycięskie, chlubne i postępowe. Do takich niewątpliwie należy uchwalenie pierwszej w Europie konstytucji.
       W ramach rocznicowych obchodów tego wydarzenia w naszym gimnazjum odbyła się debata uczniowska, której teza brzmiała: "Demokracja jest najlepszym z ustrojów". Drużyna w składzie: Dominik Bielecki, Bartłomiej Wertel i Daniel Wołoszyn, przy użyciu różnorakich argumentów, również pozawerbalnych, broniła demokracji. Ich oponentami byli: Damian Szaliłow, Mikołaj Duda i Maciej Sidor, którzy wyraźnie stawiali na monarchię. Publiczność, czyli cała społeczność gimnazjum, dostrzegła wagę argumentów zarówno jednej, jak i drugiej strony, zwłaszcza, że temperatura debaty rosła z minuty na minutę, stąd konsternacja - a może już czas na zmiany?
       Tak czy inaczej, niech się święci 3 Maja!