Aleja Gwiazd 2017

21 marca 2017 r. w Gimnazjum Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Niedrzwicy Dużej odbyła się już po raz piaty niezwykła impreza - Aleja Gwiazd, czyli prezentacja wszelakich talentów uczniowskich. Ducha przygotowań do tej uroczystości czuć było już o wiele wcześniej. Wielkie plakaty, chyba tysiące prób po lekcjach oraz zabieganie pań Agnieszki Sidor i Moniki Wiechnik z pewnością nie umknęły niczyjej uwadze.
       Dekoracja sali nieomal zapierała dech w piersiach, ponieważ tym razem zdecydowano urządzić ją w nastrojowym klimacie podświetlonej czerwieni i granatu. Program utrzymany w konwencji "łolaboga, wizytacja w naszej wsi, co my zrobimy, kogo pokażemy??!!!" z wdziękiem poprowadzili: Damian Szaliłow (sołtys), Mateusz Dębiński (vice-sołtys) i Marcelina Jankowska (sekretarka - prawie miss:). Z całą pewnością nie można obawiać się żadnej kontroli władz wyższych, jeśli ma się tak rewelacyjnie kreatywnych wykonawców kolejnych punktów programu.
A wystąpiły dla nas wszystkich nie lada gwiazdy i gwiazdeczki dopiero wschodzące.
       I tak chłopaki z III c po raz kolejny udowodnili, że tańczyć każdy może. Grupa taneczna od razu zaskarbiła sobie sympatię publiki, a gromkie brawa i głośny chichot z pewnością dodały im wiary w przyszłe sukcesy w "You can dance". Jednak nie mniej owacji zebrała równie dobra formacja taneczna "Black Seven", która może nie tyle humorem, co techniką podbiła serca widzów. Jak co roku pojawić się musiała "Sochanówka" - dzięki fenomenalnej obsadzie i znakomitym skeczom bez wątpienia przypadła do gustu wszystkim zgromadzonym na sali.
       Śpiewów w duetach, triach oraz solo było całkiem sporo (Patrycja i Karolina, Dorota i Weronika, Sylwia, Wiktoria i Ola, Monika, Szymon &company i inni w dowolnych kombinacjach). Jedni tylko śpiewali, inni mieli jeszcze ukulele (dzięki, Natalia!). I choć sama nigdy nie przepadałam za takimi występami, to jeden na długo zapadnie w mojej pamięci - piosenka "Jolka Jolka". Niestety nie wiadomo, kto oryginalnie miał ją zaśpiewać, jednak jedno jest pewne: Baśka i Bartek mają cudowny sopran i predyspozycje na dobrego weselnego wodzireja.
       Oczywiście na tym nie koniec atrakcji: klasa IIIb solidarnie zaprezentowała skecz kabaretowy o bliskiej naszym sercom tematyce szkolnej, klasa Ib uraczyła widzów projekcją pierwszego w ich hollywoodzkiej karierze filmu o czytelnym przesłaniu "nie wiesz, co masz ze sobą zrobić? Zostań wolontariuszem!", wreszcie dopracowany, ale jakże spontaniczny dance w wykonaniu Bartka i Dominika.
       Mało? No to jeszcze cały szereg mega interesujących wystaw: Paweł i jego rysunki, Michał i jego fotokompozycje, Ewa i jej prace plastyczne, dwie Gabrysie i ich zdjęcia oraz artystyczne prace rękodzielnicze.
       Nietaktem byłoby nie wspomnieć o mocnym zakończeniu - Dawid Figiel, nasz nowy, ale już nieźle zakorzeniony w Niedrzwicy stunter wie, ile można wyczarować z jednego roweru nie zawsze na dwóch kołach.
       Na pyszny koniec - poczęstunek. Julka i Ewelina w pocie czoła przygotowały wiele słodkości. Mniam.
A, no i było jeszcze rozdanie nagród. III A wygrała konkurs wiedzy o naszym patronie - Marszałku Piłsudskim. Gratulacje!
       Teraz jedynie pozostaje modlić się o to, aby aleja nie stała się jedynie wspomnieniem, by ta dobra tradycja radości, kreatywności, spontaniczności i pracy była kontynuowana w przyszłych latach. Nie Red Bull, ale Aleja Gwiazd dodaje skrzydeł! Wiem, co mówię - znam się na tym

Ola IIIa