WOS

Konkurs o patronie szkoły

Już po raz jedenasty w historii szkoły odbył się konkurs o naszym patronie - Marszałku Józefie Piłsudskim. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział łącznie 21 reprezentantów poszczególnych klas.
       Do II etapu zakwalifikowały się reprezentacje trzech klas - IIb oraz IIIa i IIIc, które z bardzo dużym zaangażowaniem, również emocjonalnym, rywalizowały ze sobą w czwartkowe popołudnie 9 marca.
       Ostatecznie, po rozegraniu jedenastu konkurencji dotyczącym różnych aspektów życia, działalności oraz czasów, w których żył patron szkoły, pierwsze miejsce zajęła reprezentacja klasy IIIa w składzie: Olga Dzwonowska, Paulina Polaczek oraz Daniel Pęcak. Drugie miejsce przypadło klasie IIIc w składzie: Gabriela Woś, Dominik Bielecki i Mikołaj Duda oraz tuż za nimi, ze stratą pół punkta (sic!) uplasowała się dzielna reprezentacja klasy IIb, a więc Aleksandra Bąk, Łukasz Biskup oraz Bartłomiej Wertel.
       Wszystkim serdecznie gratulujemy, a zwłaszcza świetnie napisanych odezw skierowanych do narodu polskiego w celu podjęcia walki z zaborcą, będących jedną z tegorocznych konkurencji konkursowych.

Organizatorki Magdalena Kosidło i Celina Małek

Drodzy Obywatele Rzeczypospolitej!
W dniu dzisiejszym skupić musimy się na zbrojnej działalności przeciw sowieckiemu zaborcy. W tym jakże trudnym okresie wszystkie sprawy rzuci musimy na tor drugi. My jako wolny naród nie możemy sobie pozwolić na dominację okupanta. Pomyślcie o swoich dzieciach i wnukach, o ich przyszłości. Czy pozwolicie aby dorastali pod stalinowskim butem?
Podczas naszej historii wiele razy upadaliśmy, ale tak jak kiedyś tak i dziś ZWYCIĘŻYMY!
Albowiem ten kto nie zna przeszłości nie jest wart teraźniejszości i nie ma praw do przyszłości.

WALCZMY!

Klasa IIIa

Drodzy Rodacy! Nadszedł czas walki. Sowiecka inwazja zalała nas od wschodu jak szarańcza. Rosja carska chlubi się swoją chwiejną potęgą. Najwyższy czas, aby to zakończyć. Wzywam Was do broni. Niech każdy stanie do walki o wolność, niezawisłość, honor i suwerenność narodu.
My, Naród zwyciężymy!
Klasa IIIc

Narodzie! Jadowity wąż kąsa nasz kraj! Przechytry zbójnik kradnie naszą tradycję! Nie zwracajcie uwagi na szambo, które wmawiają nam sejmowcy! Bierzcie przykład z Sobieskiego, Batorego, Kazimierza Wielkiego! Narodzie staw się! Narodzie broń się! Narodzie! Dla nas! Dla was! Dla Polski! I pamiętajcie. Polska! Polska jest najważniejsza! Klasa IIb

Klasa IIb