GIMBAL

Bal Gimnazjalny

W sobotnie, śnieżne popołudnie uczniowie klas trzecich gimnazjum przybyli do szkoły zupełnie inni... Piękni Panowie w ciemnych garniturach zestawionych z nieskazitelnie białymi koszulami przyozdobionymi muszkami i krawatami w specjalnie dobranym kolorze. Panie o nieprzeciętnej urodzie w sukienkach zwiewnych i lśniących jak światło księżyca... I las białych róż w dłoniach dziewcząt symbolizujących niewinność i wkomponowanych w zimowy krajobraz wyjątkowych dekoracji. A te rzeczywiście zapierały dech w piersiach zgromadzonych gości. Brokatowe gwiazdy rozpostarte w obszarze śnieżnej bieli, rozświetlane błyskiem drobnych światełek drzewka, których misternie powyginane gałązki zdawały się sięgać granatu nieba... Wreszcie przepiękne sanie z biegnącym w czeluść nocy reniferem.
       Jak co roku bal oficjalnie rozpoczęła Pani Dyrektor, która ze znaną sobie serdecznością przywitała przyszłych absolwentów i wszystkich gości. Zaraz potem zgodnie z tradycją przemówił krótko Pan Wójt, który również życzył szampańskiej zabawy i wyraził zachwyt nad wyglądem młodzieży i sali balowej. A potem to już nadszedł czas wspaniałej zabawy. Szalone tańce gimnazjalistów były z wdziękiem przeplatane elementami scenariusza, którego głównym hasłem było "Mam talent". W skład jury wchodziły trzy znane w szkole osobistości: Pani Dyrektor w roli Małgorzaty Foremniak, pani Celina Małek w roli kontrowersyjnej Agnieszki Chylińskiej oraz pan Jarosław Zaborski jako słynny Agustin. Wszyscy cudownie odegrali swoje role, tym bardziej, że były one całkowicie spontaniczne. Uczniowie klas III zaprezentowali wspaniałe scenki związane np. ze spotkaniem nauczyciela z uczniem po latach, niesamowitym, ubarwionym impresjami muzycznymi przeglądem zajęć lekcyjnych przedstawionym przez klasę III b, a klasa IIIa wystąpiła w niezwykle ambitnej scence, której scenariusz stworzyli sami uczniowie, przedstawiającej ich losy w niedalekiej przyszłości. Uzdolnieni chłopcy z klasy III c pokazali również swoje nadzwyczajne umiejętności prezentując wiązankę ciekawych utworów z obudową taneczną. Poza występami ogólnymi były również występy indywidualne. Tu zaprezentowały się dziewczęta z klasy III a w cudownie brzmiących piosenkach i uczeń klasy III b, który poprzez dźwięki wydobyte z gitary spowodował wielkie wzruszenie wśród publiczności. Do łez rozbawił nas inny uczeń klasy III b, którego talent parodystyczny był dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem. Najbardziej wszystkich zgromadzonych oczarował występ ucznia klasy III c, który zaprezentował swoje niebywałe umiejętności wyczynowej jazdy na rowerze. W pozostałej części scenariusza znalazło się ponadto rozdanie statuetek, przepełnione zarówno powagą, jak i poczuciem humoru (były statuetki m.in. dla podrywacza roku, rzeźbiarza, przodowników pracy i ikon stylu!).
       Uczniowie pięknie się bawili, dbając także o swoich rodziców i wychowawców. Tak wspaniałej zabawy nie pamięta żaden rocznik!!!! Przykro było rozstać się z dekoracjami, muzyką na każde życzenie i tym zimowym, ale jakże ciepłym klimatem. Życzymy wszystkim takiego balu!!!