JASEŁKA

Nasze Spotkanie Opłatkowe

"W Betlejem byli aniołowie niebiańscy, pasterze, trzej królowie...a Ty? Gdzie Ty się podziewasz?
O Ciebie tez pytano. Puste jest Betlejem bez Ciebie."
Błogosławionych Świąt!
J. Turos

Autor scenariusza "Jasełek dworcowych" postanowił przenieść akcję we współczesność, w wigilijny dzień trójki bezdomnych, którzy koczują na dworcu kolejowym. Okazuje się, że historia Dzieciątka Jezus to również i dziś Wydarzenie, wobec którego trzeba się określić. Pasterz i królowie szukali Mesjasza, Herod z lęku chciał Go wyeliminować z życia i historii, Maryja prosiła, aby otworzyć serce na MIŁOŚĆ, a megafonista dworcowy zapowiadał, aby "wsiąść do PEWNEGO pociągu". Nie tylko bezdomni konfrontują się z niezwykłymi pasażerami, którzy legitymują się stałym paszportem biblijnym. Odbiorcy spektaklu również...
W ten świąteczny, piękny czas z nutą kolęd składamy serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny - Wszystkim - Wszyscy przygotowujący "Jasełka dworcowe".