KIERMASZ

Kiermaszowy zawrót głowy
(czyli podstawy przedsiębiorczości dla gimnazjalisty)

Zapachniało już choinką, poprószyło nieco śniegiem... Święta tuż tuż! Tradycją naszej szkoły stał się już udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym organizowanym przez GOKSiR w Niedrzwicy Dużej. Tym razem 18 grudnia 2016 każdy, kto zechciał wziąć udział w Kiermaszu, nie mógł nie zauważyć gimnazjalnego stoiska, bowiem przybywających witali bohaterowie znanego nie tylko dzieciom filmu "Epoka lodowcowa" - potężny Maniek, trochę niebezpieczny Diego i zakręcony Sid. Nie mogło zabraknąć Wiewióra ze sławną "szyszunią" czyli po prostu żołędziem. Taka dekoracja zachęcała i najmłodszych i nieco starszych do wzięcia udziału w zabawie pod hasłem "Zabierz żołędzia wiewiórowi, póki tu jeszcze stoi. Za 2 lub 5 złotych będziesz miał prawdziwe klejnoty!". Wszyscy uczestnicy z pewnością odeszli zadowoleni, bo życzliwi gimnazjaliści dostosowywali fanty do ich upodobań. Wielu trafiło na nasze stoisko, kierując się fantastycznymi zapachami pysznego ciasta (a konkurencja w tym roku była ogromna!) - wizytówki szkolnego stoiska. Aż trudno uwierzyć, ale sprzedano nieomal sześćdziesiąt pysznych słodkości upieczonych przez ofiarne mamy i samych uczniów! To bardzo cieszy, bo pieniądze zebrane podczas kiermaszu przeznaczone zostaną na potrzeby szkoły.
      A jakie zalety ma jeszcze udział w takich akcjach? Czego uczy? Z pewnością najważniejszych wartości wolontariatu: odpowiedzialności za powierzone zadanie, wspólnych działań nie dla siebie, a dla innych, pracy w zespole, kreatywności, zaradności, sztuki reklamy, niekonwencjonalnych rozwiązań zaskakujących sytuacji
      W obsługę kiermaszu i dekorację stoiska zaangażowane były szczególnie klasy IIIb, Ia, IIIa i IIIc oraz wychowawcy: pani Monika Maciejka, pani Monika Wiechnik i pani Katarzyna Sochan.
      Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji akcji z serca dziękujemy!