MRG

Młodzieżowa Rada Gminy w Sejmie

15 listopada wraz z Młodzieżową Radą Gminy Niedrzwica Duża zwiedzaliśmy Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i przysłuchiwaliśmy się obradom. O swojej pracy parlamentarnej opowiadał nam Poseł na Sejm Pan Sylwester Tułajew.
Dowiedzieliśmy, jak wygląda budynek Sejmu i Senatu, w jaki sposób pracują posłowie i jak przebiega proces legislacyjny w Polsce. Uczestniczyliśmy w obradach Sejmu i zostaliśmy oficjalnie powitani przez Wicemarszałka Sejmu Panią Małgorzatę Kidawę-Błońską. Mieliśmy również okazję spotkać się z Posłem Tadeuszem Cymańskim, a na koniec odbyło się krótkie spotkanie z Kacprem Szymczakiem, Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Lublin X kadencji który obecnie pracuje jako asystent społeczny Posła Sylwestra Tułajewa. Podzielił się on z nami swoim doświadczeniem pracy w Młodzieżowej Radzie Miasta i udzielił kilku cennych wskazówek.
Jest nam bardzo miło, że mogliśmy brać udział w tak interesującej wycieczce i mamy nadzieję, że zdobyte przez nas doświadczenie zostanie wykorzystane w przyszłości.

Radni Młodzieżowej Rady Gminy Niedrzwica Duża II kadencji
Damian Szaliłow