WARSZAWA

Wycieczka do Warszawy

Dnia 9 listopada 2016 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum wraz z opiekunami. Młodzież odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym pobyt dostarczył wiele wzruszeń. Pojawiły się łzy, poruszenie serc, uczniowie wyszli z muzeum pełni refleksji... Kolejnym punktem wyprawy był Cmentarz Wojskowy na Powązkach, który zwiedziliśmy razem z panią przewodnik, opowiadającą o losach pochowanych tam ludzi. Następnie odwiedziliśmy największe centrum handlowe w Warszawie - Arkadię, gdzie zjedliśmy obiad i odprężyliśmy się po pełnym powagi dniu. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie centrum stolicy, a zwłaszcza miejsca, w którym znajduje się pomnik patrona naszej szkoły - Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i na pewno skłoniła do refleksji. Liczymy na więcej takich wyjazdów!
      Warto dodać, iż uczniowie otrzymali dofinansowanie do wycieczki w ramach realizacji projektu "Polskie drogi ku wolności" współfinansowanego ze środków Gminy Niedrzwica Duża w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Społecznych.

Link do filmu z wycieczki

Ola S