FESTIWAL

FESTIWAL GIMNAZJÓW IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Gimnazjum w Niedrzwicy Dużej zostało ponownie zaproszone przez organizatorów do udziału w II Edycji Festiwalu Biegowego Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego który odbył się w dniach 10 - 12 listopada 2016r. w Warszawie. Do stolicy udała się sześcioosobowa reprezentacja naszej szkoły w składzie: Zuzanna Grochowska, Patrycja Szymańska, Ewelina Staszczak, Łukasz Biskup, Krystian Konieczny, Radosław Sapiński oraz opiekun Jarosław Zaborski.
      Do Warszawy dotarliśmy późnym popołudniem 10 listopada, miejsce zbiórki mieliśmy w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej, gdzie oprócz spraw organizacyjnych odbyło się spotkanie z p.Leszkiem Cichym - naszym wybitnym himalaistą, który wchodził w skład pierwszej polskiej wyprawy zimowej zakończonej udanym wejściem na najwyższą górę świata - Mont Ewerest.
      Następnego dnia - 11 listopada, po porannej pobudce i wczesnym śniadaniu, udaliśmy się na miejsce biegu pod nazwą Mila Niepodległości (1918m), bieg poprzedziła rozgrzewka przeprowadzona przez naszego czterokrotnego mistrza olimpijskiego, Roberta Korzeniowskiego.
      Bieg, mimo przejmującego zimna wszyscy ukończyli z wypiekami na twarzy, nie liczyło się miejsce, ważniejszy był udział. Po biegu udaliśmy się całą grupą na Plac Defilad, gdzie akurat odbywała się prezentacja wart honorowych i strzelały armaty, które mocno nas wystraszyły swoim hukiem.
      Po obejrzeniu defilady, przemieściliśmy się do Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego, gdzie odbył się tzw. Test Coopera - polegający na ciągłym biegu przez 12 minut (liczyła się odległość przebiegnięta w tym czasie). W czasie testu padał śnieg, było zimno, ale po biegu wszyscy gorąco go przeżywali i komentowali.
      Po Teście Coopera pojechaliśmy do hotelu, gdzie po kolacji oglądaliśmy zwycięski mecz naszej reprezentacji nad Rumunią. Następnego dnia po śniadaniu, zmęczeni ale zadowoleni z intensywnie i patriotycznie przeżytego czasu wróciliśmy do ?naszej? Niedrzwicy Dużej.
Jarosław Zaborski