DZIEŃ PAPIESKI

XVI Dzień Papieski

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" Nod 16 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. W ostatnich latach obejmowała pomocą średnio 2500 osób z całej Polski. 9 października już po raz 16. w całej Polsce zorganizowany został Dzień Papieski. Tegorocznym hasłem inicjatywy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia są słowa "Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia". Tak jak w ubiegłych latach, podczas zbiórek przy kościołach i na ulicach można będzie sfinansować stypendia dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin. To żywy pomnik dla papieża Jana Pawła II. Do udziału w tej akcji włączyła się również młodzież z naszego gimnazjum. Wolontariusze, lektorzy i wszyscy chętni uczestniczyli w zbiórce do puszek po wszystkich Mszach św.
Anna Malarczyk