RAJD

"Rajd po zdrowie"

W sobotę rano 18 czerwca spod naszego gimnazjum wyruszył rajd rowerowo - kajakowo - profilaktyczny z projektu dofinansowanego przez Gminę Niedrzwica Duża. Gimnazjaliści wraz z opiekunami P. A. Stachyrą, P. J. Zaborskim i P. M. J. Kuną wyjechali rowerami do Prawiednik. Stamtąd kajakami popłynęli malowniczą, pełną zakrętów i niespodzianek rzeką Bystrzycą nad Zalew Zemborzycki, gdzie czekała już na nich P. terapeutka, która w ciekawy i przystępny sposób ukazała zalety zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień. Następnie młodzież autobusem wróciła do Prawiednik, tam mogła zregenerować siły przy ciepłym posiłku, po którym powrót do Niedrzwicy na rowerach był dużo łatwiejszy.
       Piękna pogoda, miła atmosfera, szczypta adrenaliny, połączenie walorów krajoznawczych z edukacyjnymi sprawiły, że rajd ten na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Jarosław Zaborski