PIKNIK

Piknik Rodzinny

Dnia 5 czerwca 2016 roku odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez GOKSiR oraz GKPIRPA. Nasze gimnazjum jak zwykle z wielkim zaangażowaniem wzięło udział w przygotowaniu imprezy.
      Grupa młodzieży ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, pod opieką pań Doroty Rusek i Jadwigi Janczarek, przygotowała bardzo pomysłową zabawę, a mianowicie dekorowanie babeczek. Muffinki upiekły dziewczyny - wolontariuszki: Ania Rusek i Dominika Słotwińska. Każdy chętny mógł pod ich okiem udekorować je tak, jak mu podpowiadała wyobraźnia. W oczekiwaniu na swoją muffinkę twarze maluchów zamieniały się w przeróżne zwierzątka, księżniczki i inne bajkowe postacie, a to za sprawą gimnazjalistek, które przy użyciu specjalnych kredek wyczarowywały te twarzowe malowidła. Chłopcy natomiast zabawiali najmłodszych, wcielając się w pluszowe maskotki. A trzeba dodać, że było bardzo, bardzo gorąco! Temperatura powietrza niemalże 30 stopni, a w futrze... szkoda gadać! Mimo wszystko dali radę, a przy tym sami również świetnie się bawili. Ponadto wolontariat przygotował również inne zabawy. A to jeszcze nie koniec gimnazjalnych atrakcji...
      Dla tych, którzy chcieli skosztować prawdziwych pyszności, nasza szkoła zapewniła smakowite, własnoręcznie wypieczone gofry. O dodatkach każdy decydował sam, wybierając to, co lubi. Dla spragnionych oferowaliśmy samodzielnie przygotowaną lemoniadę. Pycha w taki upał! Koordynatorkami tego stoiska były panie: Monika Wiechnik, Małgorzata Joanna Kuna i Monika Maciejka. Jednak same nie byłyby w stanie poradzić sobie z tłumami smakoszy - dzielnie pomagały im uczennice i uczniowie, którzy zdolności marketingowe mają chyba we krwi!
       Było coś dla ciała, więc wreszcie należy koniecznie wspomnieć o wrażeniach dla ducha: szkolny chór pod opieką pani Danuty Kołtyś zaprezentował swój program w rytmach muzyki rozrywkowej. No i nasi gimnazjalni artyści, którzy ku uciesze licznie, (z każdą chwilą liczniej!) zgromadzonej publiczności przedstawili program kabaretowy "Bajecki f kropecki, ło ho ho ho!" czyli cztery scenki o wiele mówiących tytułach: "Dama na wieży", "Piękna i bestia", "Czerwony Kapturek" i "Czarownik Zuzu". Solidna porcja śmiechu! Pod opieką pani Katarzyny Sochan nasi gimnazjalni artyści po prostu rozkwitają.
      Praca, zmęczenie, ale i ogromna satysfakcja to nasze wrażenia z Pikniku Rodzinnego 2016.