TEATR MUZYCZNY

Wycieczka do teatru muzycznego na przedstawienie "Straszny dwór"

W dniu 10 listopada odbyła się wycieczka klas pierwszych i drugich do teatru muzycznego w Lubline na sztukę "Straszny dwór"
    W antrakcie można było podziwiać pokazy tańców staropolskich w wykonaniu młodych artystów. Po spektaklu obejrzeliśmy teatr za kulisami: pokoje artystów, charakteryzatornię, perukarnię. Niektórzy skorzystali z okazji i przymierzali oglądane rekwizyty.
Organizatorem wycieczki była pani Danuta Kołtyś.

Uczniowie o wycieczce:
    Jeżeli na najbliższej muzyce usłyszelibyście pytanie: Kto napisał "Straszny dwór"?, zapewne połowa z was zapytałaby co to takiego. Już mówię: to najfajniejsza opera na świecie. Kiludziesięciu uczniów z naszej szkoły 09.11.2006r. miało okazję zobaczyć ją w Teatrze Muzycznym w Lublinie i wszystkim się podobało:)
Nie była to klasyczna opera. W czasie, gdy aktorzy przygotowywali scenografię do kolejnej sceny, reżyser w roli narratora opowiadał co się dzieje w sztuce (to dla tych, którzy mieli problem z rozróżnieniem słów;)).
Wspaniałe kostiumy, muzyka w wykonaniu m.in. naszej kochanej pani Danusi, oświetlenia i piękne głosy śpiewaków tworzyły niezwykły klimat dzieła Stanisława Moniuszki. Już od pierwszej chwili, gdy około 20 szlachciców dosłownie wyskoczyło na scenę wrzeszcząc i śmiejąc się, z kuflami w dłoniach, gdy poduszki fruwały nad ich głowami można było poczuć wesoły, szczery nastrój. W przerwie między aktami zorganizowano konkurs z wiedzy o sztuce, gdzie można było wygrać fajową koszulkę.
    Wszyscy byli bardzo zadowoleni i nikt nie żałował, że pojechał na spektakl. Większość ręce bolały od klaskania, a buzie od uśmiechów. Mamy nadzieję, że pani Kołtyś jeszcze nie raz zrobi nam wycieczkę na takie wspaniałe widowisko!
Maria Górska

foto Jan Flis