MARSZOBIEG

MARSZOBIEG NA ORIENTACJĘ 2016

W dniu 4 czerwca 2016 roku nasze gimnazjum zorganizowało "Marszobieg na orientację im. Marszałka Józefa Piłsudskiego". Ta impreza sportowa jest już tradycją szkoły, w tym roku jej celem głównym było przybliżenie sylwetki patrona oraz historii Drugiej Rzeczypospolitej i oczywiście promowanie zdrowego stylu życia, miała również miejsce integracja uczniów gimnazjum i SP w Niedrzwicy Dużej. Przedsięwzięcie uatrakcyjniły nagrody , które zakupiono z dotacji finansowej z Gminy Niedrzwica Duża dla Stowarzyszenia MUKS "Piątek".
      Uczestnicy marszobiegu na orientację wraz ze swoimi opiekunami (p. A. Dobrowolski, p. K. Wiśniewska, p. M. Wiechnik, p. A. Sidor, p. J. Flis, p. C. Małek, p. D. Rusek, p. J. Zaborski, p. M. J. Kuna) rywalizowali na terenie lasu na Borkowiźnie. Po zaciętej walce w gęstym i podmokłym lesie, z mapą na której zaznaczono punkty trudne do zlokalizowania, zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej, dopiero kolejne pozycje pozostały dla drużyn gimnazjum: II miejsce uzyskała klasa 2a, III miejsce zdobyły klasy 2b, 3a, 3c, na IV miejscu uplasowała się klasa 1b, V miejsce zajęła klasa 3b i VI miejsce klasy 1a i 1c. Wszyscy uczestnicy na mecie musieli się wykazać znajomością ciekawostek o Marszałku J. Piłsudskim zamieszczonych na zdobytych punktach. Przy wspólnym ognisku uczniowie i nauczyciele dzielili się wrażeniami i przeżyciami z trudnej trasy. Na zakończenie wręczono nagrody wszystkim uczestnikom pod postacią sprzętu sportowego (plecaki, karimaty, bidony, piłeczki).

Organizatorzy: Jarosław Zaborski, Małgorzata J. Kuna, Dorota Rusek, Celina Małek oraz SU