WARSZTATY

Dzisiaj my, jutro Ty! Warsztaty Teatralne

02.06.2016 odbyły się więc Warsztaty Teatralne dla wybrańców z klas VI SP. Zawodowcy z koła teatralnego: Agatka, Oliwka, Weroniczka, Gabrysia, Mateusz i Moniczka pod opieką p. Katarzyny Sochan przygotowali i przeprowadzili szereg konkurencji - od improwizowanych sytuacji poprzez budowę scenariusza w oparciu o wylosowane słowa, dobór aktorów, kostiumów, rekwizytów, aż do występów kabaretopodobnych. Absolutnym punktem kulminacyjnym był pokaz wykonywania charakteryzacji dosłownie i w przenośni "krew w żyłach mrożącej": sztuczna skóra, rany, siniaki, sztuczne zęby, krew w ampułkach doustnych i luzem (w ilościach hurtowych - na kubeczki), a wszystko to wykonane z ...żelatyny, miodu, kakao, i innych dostępnych w każdym sklepie spożywczym pyszności. Takie cuda potrafiła stworzyć Agata Wapińska, która wiedzą i doświadczeniem postanowiła podzielić się z młodszymi - jak jej zabraknie już w gimnazjum, to kto wyczaruje pobitego powstańca czy porządnego wampira?
      No więc tak o naszych warsztatach wypowiadali się już później ich uczestnicy:
      "Myślę, że zajęcia teatralne były bardzo ciekawe. Podobały mi się, ponieważ przeprowadzono je w luźnej atmosferze. Najbardziej zainteresowała mnie charakteryzacja i sposób przygotowania sztucznej krwi" (Patrycja)
      "Tak naprawdę zgodziłam się na te warsztaty tylko po to, by uniknąć lekcji. Myślałam, że czeka mnie totalna nuda... a okazało się, że jednak nie miałam racji. Bardzo spodobały mi się zajęcia. Moim zdaniem najlepsza była zabawa z improwizacją. Podczas warsztatów mogliśmy się czuć swobodnie. Czekam na kolejne takie projekty, a w gimnazjum sama postaram się dołączyć do koła teatralnego." (Kornelia)
      "Warsztaty bardzo mi się spodobały. Największą frajdę sprawiły mi improwizacje i oczywiście produkcja sztucznej krwi. Opiekunowie bardzo się postarali, dzięki czemu atmosfera na zajęciach była przyjemna. Już nie mogę się doczekać kolejnych tego typu zajęć" (Ola)
Ale nam miło!!! Dzięki!
Organizatorzy (czyli O teatralne)