SZKOŁA Z KLASĄ

Podsumowanie programu Szkoła z Klasą 2.0

Zbliżamy się do końca realizacji programu Szkoła z Klasą 2.0, dlatego też 1 czerwca, miało miejsce jego oficjalne podsumowanie.
      Na początku spotkania pani dyrektor Justyna Polaczek powiedziała kilka słów na temat idei programu Szkoła z Klasą 2.0 oraz zadania, które wybrała w ramach jego realizacji - "Nasz pomysł na e-zasoby". Kolejnym elementem Festiwalu 2.0 była prezentacja działań czterech grup uczniowskich. I tak mogliśmy posłuchać relacji z "Odkrywaj, eksperymentuj, dociekaj" (opiekun p. Katarzyna Bartnik). Następnie oglądaliśmy prezentację multimedialną przygotowaną w ramach ścieżki "Uczymy innych" (opiekun p. Monika Maciejka). Kolejna grupa zaprezentowała filmik, nagrany w obrębie działania "Czytaj (ze zrozumieniem)" (opiekun p. Monika Wiechnik). Jako ostatni wystąpił p. Bartosz Krupa prowadzący bloga i realizujący z gimnazjalistami ścieżkę "Debata uczniowska". Na uwagę zasługują także dwie uczennice - blogerki: Gabrysia Ziółkowska i Karolina Małek, które w programie prowadziły bloga "Gimbaza".
      Publiczność reagowała bardzo pozytywnie. Wszystkie grupy i ich opiekunowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Widzowie z zainteresowaniem i w skupieniu obserwowali prezentowane działania, w których olbrzymią rolę odegrała technologia informacyjno - komunikacyjna.
      Realizacja programu zakończyła się uzyskaniem odznak kilku Dobrych Praktyk oraz tytułu Szkoły Eksperckiej. Obecnie czekamy na Certyfikat Szkoły z Klasą 2.0.
Małgorzata Kuna
Szkolny Koordynator programu