Teksty

Tradycyjnie, po egzaminie największy problem w pracy z trzecimi klasami to ich całkowite zniechęcenie do nauki. Dlatego, największym problemem jest takie zaplanowanie pracy, aby trzecioklasistów "musić"do pracy. I tu pojawia się pomysł - zróbmy lekcję inną niż wszystkie. Dlatego też zaczęliśmy rozmawiać o tekstach kultury - najpierw o komiksach, a następnie o wideoklipach. Zaczęliśmy od historii wideoklipu, następnie porozmawialiśmy o najfajniejszych: wideoklipach w historii muzyki. No i na koniec - praca domowa, czyli bardzo proste zadanie - stwórzcie własny wideoklip do wybranej prze was piosenki. Oczywiście praca taka zakłada wykonanie zadania metodą projektu. I tak samemu trzeba było wpaść na pomysł, stworzyć scenariusz i sfilmować , a następnie zmontować materiał, aby przybrał formę wideoklipu. Przy okazji poznaliśmy programy do obróbki nagranego materiału filmowego (wiedzieliście, że film można zmontować w YouTube?). Podsumowując - bardzo fajna zabawa, przy której dużo się nauczyliśmy.

Poniżej wyniki naszej pracy

Maciej, Damian i Szymon

Gabriela, Julka, Doora, Natalia i Weronika:

Kacper, Kuba, Kamil, Adrian i Patryk:

Klaudia, Iza, Klaudia W., Robert i Bartek:

Iza, Anka, Eliza, Julka i Tomek:

Bartosz Krupa