Aleja

Hollywood w Niedrzwicy Dużej

W tradycję szkoły wpisał się już dzień promocji talentów uczniów Gimnazjum nr 1 w Niedrzwicy Dużej. Data 6 maja 2016 na długo zostanie w pamięci, ponieważ była to impreza długo wyczekiwana (i przygotowywana!) przez uczniów, nauczycieli, absolwentów oraz gości zaproszonych na Aleję Gwiazd (czyli na nasze show). Uzdolnione osoby z naszej szkoły - i spoza niej również - miały okazję, aby objawić światu swoją pasję, zainteresowania i mocne strony. I tak mieliśmy okazję, by zobaczyć: pokaz tańca passo doble, profesjonalne solowe i chórowe występy wokalne i instrumentalne, pokazy magii i trików karcianych, dzieła plastyczne, wystawę prac rękodzielniczych, instruktaż mistrzowskiej gry komputerowej ?Osu!?, teledysk do piosenki Cz. Niemena, występy kabaretowe zespołu teatralnego "Sochanówka" oraz grupy absolwentów "Dzieci z Bullerbyn", zachwycające występy tańca break dance, wreszcie koncert rodzinnej orkiestry "The Pietrzak band". Oj, działo się, działo! Ponad dwie godziny emocji na najwyższym poziomie.
      A wszystko to w przepięknej, klimatycznej scenerii wyczarowanej na sali gimnastycznej z tkanin i światła, w oprawie konferansjerskiej trzech dowcipnych i sympatycznych prowadzących.
      Oczywiste, że docenić należy wszystkich bohaterów tego dnia, jednak absolutnie największe brawa należą się Pani Sidor oraz Pani Wiechnik, które podjęły się tytanicznej pracy - przygotowania nas wszystkich do Alei (a miały naprawdę niełatwe zadanie). Trzeba przyznać, że to osoby naprawdę cierpliwe i wytrwałe - ich wiara w nasze siły dodawała skrzydeł nawet tym, którym trema je odbierała. I jeszcze wyszły z tego cało!
      Szczególne podziękowania należą się absolwentom naszego gimnazjum - nikt nie spodziewał się, że zobaczymy coś tak wspaniałego. Jesteśmy również pod wrażeniem pracy Cukierników i Cukierniczek z kl. Ib - ich bufet zrobił furorę! Nie można także zapomnieć o chłopakach, dzięki którym tak naprawdę nic by się nie udało - zapewnili nam nagłośnienie, oświetlenie. Na nich można liczyć zawsze, nigdy nas nie zawiodą!
      Taaak...Tylko, że następna gala dopiero za rok! Szkoda. Wielka szkoda!

Natalia IIc