MENU
MŁODZIEŻ I FILANTROPIA
ROK SZKOŁY W RUCHU
ALEJA GWIAZD


PROGRAM WYCHOWAWCZY

Korona Polskiego Wychowania
WYDARZENIA ARCHIWUM
OSIĄGNIĘCIA i AKCJE


20 IV 2011r. Tytuł Szkoły
Odkrywców Talentów


Polsko-Ukraińska GrywalizacjaEDUKACJA
KALENDARZ
Debata

VII Ogólnopolskie Dyktando Młodych KUL

      Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły w dniu 10.05.2016 wzięli udział w prestiżowym VII Ogólnopolskim Dyktandzie Młodych. Zmagania z ortografią organizowane są w ramach KULturaliów organizowanych przez Katolicki Uniwersytet Lubelski, a przygotowane przez Koło Edytorów.
Gimnazjum nr 1 w Niedrzwicy godnie reprezentowali: Agata Tokarzewska, Dominik Bielecki, Bartłomiej Wertel oraz Łukasz Biskup, zaś grupą zaopiekowała się p.Katarzyna Sochan. I choć tym razem nie zajęliśmy miejsc w pierwszej trójce, nie poddaliśmy się bez walki. Kto nie wierzy, że ortografia potrafi być niełatwa, niech spróbuje napisać choćby maleńki fragmencik tekstu:
      "Tegoroczny Dzień Flagi spędziłem, chcąc nie chcąc, nietuzinkowo. Zamiast paradować z flagą po placu Zamkowym, a po południu pójść na squasha czy hantle, musiałem stoczyć półtoragodzinną nie lada batalię z rozhisteryzowaną niby-znawczynią geografii, eksnauczycielką z osiedlowej szkoły podstawowej, prywatnie cud-kobietą w purpurowofioletowej minispódniczce i biżuterii prosto od Tiffany'ego, która zasiadłszy naprzeciwko mnie, rzuciła mi hipnotyzujące spojrzenie sponad nowo nabytych okularów i oświadczyła tonem nieznoszącym sprzeciwu, że tegoroczny Rajd Młodych będzie przebiegał wzdłuż pograniczy wschodnich. Miałem nadzieję, że to spóźniony prima aprilis, jednak ze złudzeń odarła mnie ta postać niby nieznajoma, ale z głosem nieobcym. I choć miałem pomysłów w bród, i marzeniem moim była ucieczka kędy bądź, choćby nawet na kraj świata do kraju samurajów czy do stolicy Burundi Bużumbury, nie miałem wyjścia, nie mogłem czmychnąć."
      Powodzenia
Uczestnicy dyktandaWszystkie prawa zastrzeżone
Opracowanie i skład witryny - Jan Flis email janf@gimnazjumniedrzwica.pl
Redaktorzy: Justyna Polaczek, Jan Flis, Magdalena Kosidło, Uczniowie
Zdjęcia - Justyna Polaczek, Jarosław Zaborski, Jan Flis, uczniowie,
Korekta - Małgorzata Kuna