ZADUSZKI POETYCKIE

Zaduszki poetyckie

Tam słowa już nic nie znaczą...

2 listopada przypada wspomnienie wszystkich zmarłych. Tych, których nie ma już wśród nas. I ch ciała spoczywają na cmentarzach, dusze żyją przed Bogiem, a w naszej pamięci ich słowa i czyny.
    W chwili zadumy i refleksji pomogli nam uczniowie z klas Ia, Ib i IIIa, przygotowując pod kierunkiem p. Aleksandry Flis i p. Małgorzaty Plichty zaduszki poetyckie. Montaż słowno - muzyczny wzbogacony był odpowiednią scenografią: palące się znicze, portrety znanych, nieżyjących już osób oraz pożółkłe liście - symbol przemijania. Na zakończenie uczniowie klasy IIIb pod kierunkiem p. Anny Malarczyk uczcili pamięć papieża Jana Pawła II.
    Wspominając tych, którzy odeszli do wieczności, chcemy szukać światła, dobra, sensu istnienia, nieprzemijających wartości ważnych dla naszego życia, które jeszcze jest przed nami.
Małgorzata Plichta i Anna Malarczyk

foto Aleksandra Flis