DLACZEGO NIE???

Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej byli organizatorami konkursu na filmik o tematyce profilaktycznej zatytułowany DLACZEGO NIE. Wspólnie z Tomkiem Wójtowiczem oraz Szymonem Stecem nagraliśmy taki filmik (jako jedyni w gminie z poziomu gimnazjów). Pozytywnie odebraliśmy wieść o konkursie. Nie spodziewałam się, że wiedzę z zakresu profilaktyki można przedstawić poprzez krótki filmik. Taki rodzaj formy przekazu jest znacznie skuteczniejszy i trafia do nas ludzi młodych .
      Moja rola opierała się na zrobieniu koledze krzywdy (no cóż;)), jednakże chodziło o to, aby poprzez odgrywanie scen z filmiku zastanowić się nad sensem konkursu. Nauczyliśmy się przede wszystkim, że nie należy, a nawet NIE WOLNO zażywać jakichkolwiek dopalaczy, narkotyków i tego typu używek oraz stosować przemocy. Myślę , że sposób w jaki to przedstawiliśmy trafi do większej liczby młodzieży i zachęci do udziału w takich akcjach. Była to wspaniała zabawa, jak i profilaktyka.
Oby więcej takich konkursów
Weronika Janczak