PARADA

Parada olimpijskich bogów w klasie IIIA

Oj, działo się, działo się po "bożemu". Klasa 3A przez kilka dni prezentowała na lekcji języka polskiego "Paradę olimpijskich bogów".
      Każdy z uczniów miał możliwość zaprezentowania postaci wybranego przez siebie boga. Rzeczą oczywistą jest, że z ogromnym zaangażowaniem wczuliśmy się w powierzone role i rozpoczęliśmy od poszukiwania informacji o mitologicznych postaciach. Następnie zajęliśmy się tym, co najciekawsze i zarazem najefektowniejsze: wybór i stworzenie stroju! Oooo, kreatorzy mody - klękajcie na kolana! A wy, drodzy czytacze tego tekstu, spójrzcie tylko na nasze podobizny uwiecznione na zdjęciach! Normalnie bosko!
      I niech będzie wiadome wszem i wobec, iż takich bogów świat nie widział: Dionizos częstujący winogronem (po....za kilo!) czyli koleżanka Kinga, Orfeusz rozdzierający swą podobiznę niczym rozszalałe menady (Agatka), szybkonogi Hermes w kapeluszu wyciągniętym w ostatniej chwili z przepastnych szaf sali nr6 (Adrian), uwodzicielska i zazdrosna Hera (Milenka), pracowity niczym mróweczka Odyseusz - 9 stron A4 rękopisu Ani, promienisty bóg słońca ze swoim malutkim, papierowym synem i z rumakiem 4X czyli Konrado, Herkules o klacie boksera wagi ciężkiej i z własnoręcznie wykonaną maczugą - Adaś, delikatna Eos poszukująca w tajemnych zakamarkach sukni swego męża zamienionego w świerszcza (Agatka nr2), Demeter i Kora - duet sceniczny Pauliny i Oliwii, co to i scenariusz i aktorstwo ma w małym paluszku, że o urodzie i wdzięku nie wspomnę, wyłaniająca się z morskiej piany Afrodyta ucieleśniona tym razem przez Małgosię czy Posejdon o rozwianej grzywie Radzia oraz wielu wielu innych, których już nie sposób słowami opisać! No!
      Całe szczęście, że obecnością na lekcji zaszczyciła nas pani dyrektor - jak można byłoby jej to wszystko opisać? Mamy nadzieję, że była pod dużym wrażeniem naszych inscenizacji, a wnioskujemy tak na podstawie wielu pochlebnych słów i podziękowań. Celującymi ocenami i pozytywnymi uwagami nagrodziła nas także pani Katarzyna Sochan, która wzruszona (jak zwykle, prawda?) występami powiedziała, że jeszcze nigdy nie miała tak dobrej klasy!! Uczcie się, małolaty, jak to robią profesjonaliści!
      Podsumowując: to była prawdziwa lekcja starożytnej historii (tylko trochę przez nas poprawionej)!