WYCIECZKA

Wycieczka do Lublina

Dwudziestego piątego listopada odbyła się wycieczka klas drugich do Lublina. Zainteresowani tematyką wojenną, udaliśmy się do Muzeum na Majdanku. W dawnej administracyjnej części obozu zagłady usytuowanych jest około 70 obiektów historycznych z lat 1941 - 1944. Przewodnik, wspomagany wietrzną pogodą i przenikliwym zimnem, wprowadzał nas delikatnie w klimaty tego miejsca. Na wszystkich zrobiło ono ogromne wrażenie, dlatego zwiedzaniu towarzyszyły cisza i zaduma...
      Druga część wycieczki była już integracyjno ? Mikołajkowa. Część uczniów zajęła miejsca przy kręglach, inni przy stołach bilardowych, rozgryzając tajniki fizyki i matematyki bilardu? Wszyscy trzymali kciuki, żeby Ada zdobyła w końcu jakieś punkty i nie została porwana przez kulę. Po zaspokojeniu głodu wszystkimi możliwymi dostępnymi specjałami, udaliśmy się na seans filmu "Listy do M 2". Pomimo, iż była to komedia, wiele osób wyszło z sali przecierając czerwone od płaczu oczy i pociągając zawiesiście nosem. Niektórzy mają, jak to się mówi, "oczy w mokrym miejscu". To fala wzruszenia zalewała policzki.
      Wyjazd większości bardzo się podobał i z niecierpliwością czekamy na kolejny.