MECZ

Mecz nauczyciele kontra uczniowie

W dniu 13 października z okazji Dnia Nauczyciela odbył się mecz piłki nożnej nauczyciele kontra uczniowie. Pierwszy taki mecz odbył się w czerwcu, wówczas uczniowie po zaciętym spotkaniu wygrali 4:3. Także drugie takie wydarzenie zapowiadało sie bardzo ciekawie.
    Nauczyciele grali w składzie: K. Kłos, J. Flis, J. Zaborski, A. Dobrowolski, M. Bielecki i P. Kryszczuk. Natomiast uczniów rezprezentowali uczniowie klas III.
    Mecz rozpoczął się parę minut po 1400 i przyciągnął dużą rzeszę kibiców, wśród których byli uczniowie, nauczyciele, a także absolwenci. Początek spotkania był wyrównany, obie drużyny przeprowadzały akcje pod bramką rywali. Jednak w pierwszej połowie nauczyciele groźniej atakowali i to oni mogli prowadzić. Sytuacji na wykorzystali m.in. J. Flis, P. Kryszczuk, M. Bielecki i na przerwę oba zespoły schodziły bez straty bramek.
    W drugiej połowie inicjatywę przejęli uczniowie, którzy konstruowali coraz groźniejsze akcje, jednak K. Kłos spisywał się bardzo dobrze broniąc kilka groźnych strzałów. Nauczyciele przeprowadzali niebezpieczne kontrataki i jeden z nich zakończył się bramką, którą strzelił M. Bielecki po podaniu A. Dobrowolskiego. Po stracie gola uczniowie ruszyli do ataku, ale brakowało im skuteczności.
Tuż przed końcem meczu strzałem w długi róg bramki G. Kasiura nie dał szans bramkarzowi. Mecz zakończył się remisem 1:1 i chociaż w karnych uczniowie wygrali 4:2, to można powiedzieć, że postęp było widać w drużynie nauczycieli, którzy z determinacją walczyli do końca spotkania i nie ustępowali młodym piłkarzom kondycją i umiejętnościami.
    Takie spotkania są bardzo ciekawe, cieszą sie dużą popularnością wśród uczniów i nauczycieli. Tego rodzaju widowiska mogą się stać tradycją w naszej szkole i na stałe zagościć w terminarzu imprez sportowych.

Marcin Bielecki

foto Mariusz Kuźma