INSCENIZACJA KOPCIUSZKA

INSCENIZACJA "KOPCIUSZKA"

Inscenizacja "Kopciuszka została zaplanowana na Dzień Dziecka, który w naszej szkole nazywa sie Dniem Gimnazjalisty. Wszystkie przygotowania odbywały sie w wielkiej tajemnicy, gdyż miała to być niespodzianka dla uczniów. I tak było, aż do dnia występu. Wtedy jednak od rana zaczęły się domysły i wypytywania. Pojawiły się przecieki, ale wszystko wyjaśniło się około godz. 13.30, kiedy rozpoczęło sie przedstawienie baśni pt. "Kopciuszek". Każde wejście nauczycieli - aktorów witane było brawami i salwami śmiechu. Widowisko bawiło nie tylko naszych uczniów. Oglądali je także nauczyciele ze szkoły podstawowej, panie woźne i kucharki. Niektórzy widzowie przyjechali z daleka, gdy dowiedzieli się, że w gimnazjum szykuje się taka atrakcja.
Przedstawienie było filmowane, fotografowane, a na koniec uczniowie domagali się bisów. Aktorzy dostali owację na stojąco, otrzymali też kosz kwiatów. Wszyscy wykonawcy bardzo się starali. Nauczyciele chcieli zrobić uczniom sympatyczną niespodziankę. I chyba im się to udało, o czym świadczył wielki aplauz widowni.
    To była największa nagroda za wszystkie starania włożone w przygotowania tego występu.

Od reżysera

Choć pomysł na realizację zrodził się 2 tygodnie temu, udało się nam tak zangażować, że efekt przeszedł nasze najśmiejsze oczekiwania. Po raz pierwszy pracowałam z nauczycielami i muszę przyznać, iż to zupełnie inne doświadczenie. Uczniowie potrzebują oczywiście więcej mojej inicjatywy. Sugestii dotyczących realizacji. Pedagodzy łapali w lot propozycje, ale przede wszystkim sami tworzyli wspaniałe kreacje.
    Było naprawdę super i mam nadzieję, że kiedyś zrealizujemy inne widowisko. Może nawet będzie jeszcze lepsze.

Obsada
Narrator 1 - Małgorzata Plichta
Narrator 2 - Magdalena Konopczyńska
Macocha - Elżbieta Mierzyńska-Karczyńska