WARSZTATY

Talenty Naszych Rodziców

Na ubiegłorocznej gali Alei Gwiazd Gabrysia, wówczas uczennica klasy Ia, zaprezentowała niebywałej urody koszyczki. Okazało się, że mama nauczyła ją techniki wyplatania z tzw. "wikliny papierowej". Tani materiał, a jakie efekty!
       Przy okazji zbierania fantów na kiermasz świąteczny powrócił temat - co możemy zrobić, aby przyciągnąć przyjaciół szkoły do naszego stoiska. Przecież nie mamy na ten cel środków, a jedynie zapał i trochę czasu. Wtedy Pani Dyrektor zaproponowała - wykorzystajmy talent Gabrysi i jej mamy!
       Pani Kidaj nie wahała się ani chwili. Pozostało do ustalenia, jaka technika z bogatej listy umiejętności będzie najlepsza przy tej okazji. Padło na bombki patchworkowe i podstawy wikliny papierowej.
       Rozesłano wici i wszyscy chętni zgromadzili się 19 listopada pod okiem pani Agnieszki Sidor i pani Moniki Wiechnik na warsztatach w sali nr 7. Jak zwylke pomogli rodzice naszych uczniów: pan Stanisław znalazł dla nas najtańsze bombki, pani Grażyna zaopatrzyła w resztki bajecznie błyszczących materiałów, mama Weroniki użyczyła ozdobnych tasiemek i ruszyła produkcja bombek. Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania (większość bombek jest już sprzedana, gdyż ich twórcom bardzo trudno jest się z nimi rozstać :)
       Pani Monika Wiechnik odrobiła pracę domową z produkcji wikliny papierowej już przed warsztatami, dlatego zamiast koszyczków udało się zrobić przecudnej urody choinki i wieńce bożonarodzeniowe. Pracochłonne, ale warte zachodu...
      I wtedy pojawił się problem - skończył nam się czas. Z niedosytem, ale zadowoleni wróciliśmy do domów, gdzie jak w łańcuszku przekazujemy umiejętność robienia cudeniek z "niczego".
      Bardzo dziękujemy Pani Kidaj i wszystkim, którzy nam pomogli. Mamy nadzieję, że było warto... My jesteśmy tego pewni.