W HOŁDZIE

W hołdzie tym, którzy odeszli...

Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest opieka nad miejscami pamięci narodowej. Jednym z nich jest cmentarz, na którym znajdują się mogiły żołnierzy walczących w I wojnie światowej. Co roku, gdy zbliża się Święto Zmarłych, wybrane klasy udają się, aby zapalić znicze na grobach poległych. Od trzech lat klasa 3a z wychowawczynią p. Moniką Maciejką dba o ogólny porządek. Uczniowie sprzątają ogromne sterty liści, usuwają niepotrzebną roślinność. Wkładają całe serce, aby to miejsce było szczególnie zadbane i starannie posprzątane. W tym roku z pomocą udały się też inne klasy oraz Samorząd Uczniowski. Wszystkim należą się wielkie podziękowania, ponieważ ogromne zaangażowanie uczniów to pamięć o tych, którzy odeszli, walcząc w obronie naszej ojczyzny.