MENU
MŁODZIEŻ I FILANTROPIA
ROK SZKOŁY W RUCHU
ALEJA GWIAZD


PROGRAM WYCHOWAWCZY

Korona Polskiego Wychowania
WYDARZENIA ARCHIWUM
OSIĄGNIĘCIA i AKCJE


20 IV 2011r. Tytuł Szkoły
Odkrywców Talentów


Polsko-Ukraińska GrywalizacjaEDUKACJA
KALENDARZ
KROKUSY

Dlaczego sadzimy krokusy? 

      Nasze gimnazjum już po raz drugi przystąpiło do Projektu Krokus realizowanego przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie we współpracy z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście. To już trzecia edycja projektu, którego celem jest zapoznanie uczniów z tematyką Holocaustu oraz na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. Kwiaty mają przede wszystkim przypominać i upamiętniać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych podczas II wojny światowej.
      Głównym założeniem projektu jest coroczne sadzenie żółtych krokusów. Żółty kolor kwiatów oznacza kolor gwiazdy Dawida, jaką musieli nosić Żydzi w czasach okupacji niemieckiej. To przedsięwzięcie przypomina nam o strasznej historii jaka miała miejsce 70 lat temu, ale również o tym, że mimo tragicznych wydarzeń, nowe życie odradza się, a nadzieja nie umiera.
      12 listopada br., dla upamiętnienia swoich rówieśników, którzy stracili życie w czasie Holokaustu i II wojny światowej, dziewczęta z klasy IIIa, IIIb i Ib posadziły na placu przed szkołą blisko 200 cebulek żółtych krokusów, które zakwitnąć powinny z końcem zimy. Koordynatorkami projektu w naszej szkole są: p. Monika Maciejka, p. Celina Małek i p. Monika Wiechnik.
      

Weronika Janczak, IIIb

Wszystkie prawa zastrzeżone
Opracowanie i skład witryny - Jan Flis email janf@gimnazjumniedrzwica.pl
Redaktorzy: Justyna Polaczek, Jan Flis, Magdalena Kosidło, Uczniowie
Zdjęcia - Justyna Polaczek, Jarosław Zaborski, Jan Flis, uczniowie,
Korekta - Małgorzata Kuna