WYCIECZKA

Wycieczka klas pierwszych

Dnia 28 października 2015 roku odbyła się wycieczka klas pierwszych, na którą uczniowie czekali z niecierpliwością.
      Kiedy wszyscy siedzieli już na swoich miejscach, wyruszyliśmy w czterogodzinną podróż, która dzięki fantastycznej atmosferze minęła bardzo szybko. Pierwszym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Zamiennie jedna oglądała dom Marszałka, a druga spacerowała po pobliskim parku. Następnie udaliśmy się do Mennicy Polskiej. Sympatyczna pani przewodnik wyjaśniła nam cały proces powstawania pieniędzy oraz opowiedziała o początkach Mennicy. Po ekscytującej wizycie w "fabryce monet" nadszedł czas na ogromne centrum handlowe, czyli Złote Tarasy. Podczas spędzonego tam czasu mieliśmy okazję zjeść posiłek, aby nabrać sił na resztę atrakcji. Następnie wyruszyliśmy na Stadion Narodowy ? ostatni punkt naszej wycieczki. Kiedy każdy miał już w ręce bilet wstępu, zaczęliśmy zwiedzanie. Siedzieliśmy na krzesełkach dla kibiców i uważnie słuchaliśmy przewodnika. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. W szatni były koszulki naszych zawodników, oczywiście wszyscy chcieli mieć ich zdjęcia. Na pewno nie każdy wie, dlaczego jest dwanaście wanien, a zawodników jest przecież jedenastu. My już wiemy. Dwunasta wanna nie jest przeznaczona, jak niektórzy myśleli dla trenera, tylko dla kontuzjowanego zawodnika. Wsypuje się do niej lód i umieszcza się poszkodowanego gracza, aby złagodzić ból. Po skończonym zwiedzaniu wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Podczas jazdy do Niedrzwicy było jeszcze weselej niż wcześniej. Podróż umilał zespół z końca autokaru. Dał on niezapomniany występ. W jego repertuarze znalazły się same znane piosenki.
      Podsumowując, wycieczka była bardzo udana. Następnego dnia wszyscy byli bardzo zmęczeni, skutki były widoczne gołym okiem podczas lekcji, ale nikt nie zapomni tego dnia i każdy marzy, aby takich wyjazdów było więcej.

Weronika