WYCIECZKA

Wycieczka klas trzecich do Warszawy

Dnia 29 października 2015 roku klasy trzecie wraz z wychowawcami: p. Małgorzatą Kuną, p. Moniką Maciejką i p. Celiną Małek udały się na wycieczkę do Warszawy. W ramach wyjazdu miały okazję odwiedzić dworek Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Tam uczniowie poznali warunki, w jakich żył patron naszego gimnazjum , a także historię związaną z tym jakże klimatycznym miejscem. Odwiedziwszy willę Milusin (bo tak właśnie nazywała się rezydencja) uczestnicy wycieczki udali się na spacer po malowniczym warszawskim Starym Mieście. Cieszyło ono wszystkich swym urokiem nawet pomimo chłodu panującego na dworze. Zwieńczeniem spaceru było pamiątkowe zdjęcie całej grupy pod słynną Kolumną Zygmunta. Następnie wszyscy mieli okazję zrobić zakupy w chyba najbardziej znanym polskim centrum handlowym - Złotych Tarasach. Później przyszła pora na główny punkt programu wycieczki - spektakl "Metro" w teatrze Studio Buffo. Niejednokrotnie nagradzana na całym świecie na przestrzeni lat sztuka również tym razem doczekała się zachwytu ze strony licznej publiczności. Ta opowieść o przeciwnościach losu, dorastaniu i realizowaniu marzeń, piękna choreografia i niezwykłe efekty wizualne sprawiły, że na koniec nastąpiły owacje na stojąco. Po niezwykłym wieczorze wszyscy wrócili do autokaru i udali się w drogę powrotną. Wszystko odbyło się w bardzo miłej, towarzyskiej atmosferze. Miejmy nadzieję, że w tym roku tak udanych wycieczek będzie więcej i więcej.