MENU
MŁODZIEŻ I FILANTROPIA
ROK SZKOŁY W RUCHU
ALEJA GWIAZD


PROGRAM WYCHOWAWCZY

Korona Polskiego Wychowania
WYDARZENIA ARCHIWUM
OSIĄGNIĘCIA i AKCJE


20 IV 2011r. Tytuł Szkoły
Odkrywców Talentów


Polsko-Ukraińska GrywalizacjaEDUKACJA
KALENDARZ
SLUBOWANIE

Ślubowanie klas pierwszych 

      Dnia 22 października 2015 roku odbyło się ślubowanie klas pierwszych gimnazjum i szkoły podstawowej. Wprawdzie uczniowie do szkół uczęszczają już od kilkudziesięciu dni, ale właśnie tego dnia złożyli uroczystą przysięgę.
      O godzinie 12: 00 do sali gimnastycznej wmaszerowali gimnazjaliści, trzymając za rękę swoich młodszych kolegów i koleżanki. Każdy był uśmiechnięty. Po przywitaniu wszystkich przybyłych gości przyszedł czas na pasowanie na ucznia. Pierwszaki szkoły podstawowej pasowane były ołówkiem i piórem przez panią Ulę Michalewską ? Kawalera Orderu Uśmiechu. Natomiast w gimnazjum pasowane były delegacje poszczególnych klas. Po uroczystym ślubowaniu odbyły się pokazy talentów aktorskich, czyli przedstawienia. Nie można oczywiście nie wspomnieć o wspaniałym występie naszego kolegi - Bartka, który wykonując swoją piosenkę, wprowadził nas w niesamowity nastrój. Swoje role, również świetnie odegrali Maciek z Emilką oraz niezastąpiony chór szkolny, któremu akompaniowali Agata, Dorota, Ola i Michał.
      Po zakończeniu uroczystości, tym razem w małej sali gimnastycznej odbyła się dyskoteka z tzw. "otrzęsinami" dla klas pierwszych gimnazjum. Starsi uczniowie zrobili wielką niespodziankę swoim młodszym kolegom i wykonali prezentację ze zdjęciami z ubiegłych lat. Niejeden się przy tym wzruszył. Mimo, że niektórzy podpierali ściany, to zdecydowana większość się bawiła. Dużo śmiechu dostarczyły konkurencje podczas "otrzęsin". Ochotnicy, którzy się zgłaszali, nie wiedzieli, co ich czeka. Z pewnością nikt się nie nudził. Według mnie najprostsze i najprzyjemniejsze było tańczenie z balonikiem. Później zaczęły się ciężkie wyzwania np. wypicie talerza pełnego mleka bez pomocy rąk, test wiedzy, zjedzenie połówki cytryny bez skrzywienia się. Osobiście brałam udział w konkurencji polegającej na odnalezieniu cukierka w misce pełnej mąki. Jak się domyślacie, nie można było używać rąk. Nie wygrałam, ale na zawsze zapamiętam swoją "białą twarz".
      Wraz z wybiciem na zegarze godziny 17:00 zabawa została zakończona. Każdy uczeń był jednocześnie zmęczony i szczęśliwy.

WeronikaWszystkie prawa zastrzeżone
Opracowanie i skład witryny - Jan Flis email janf@gimnazjumniedrzwica.pl
Redaktorzy: Justyna Polaczek, Jan Flis, Magdalena Kosidło, Uczniowie
Zdjęcia - Justyna Polaczek, Jarosław Zaborski, Jan Flis, uczniowie,
Korekta - Małgorzata Kuna