DZIEŃ PAPIESKI

Jubileuszowy XV Dzień Papieski "Jan Paweł II - Patron Rodziny"

Jak co roku w tym dniu przy naszym kościele parafialnym, po wszystkich Mszach Świętych, odbyła się zbiórka pieniędzy, wspierająca program stypendialny fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". W zbiórce udział wzięło 30 wolontariuszy, uczniów naszego gimnazjum. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na opiekę finansową i formacyjną osób młodych, nazywanych często "Żywym Pomnikiem" św. Jana Pawła II. Tworzą go uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także studenci z polskich i zagranicznych uczelni.
      W Dniu Papieskim dziękujemy Bogu za dar św. Jana Pawła II - wielkiego człowieka i wielkiego Polaka. Myślimy o tym, czy staramy się żyć zgodnie z jego nauczaniem, jak traktujemy rodzinę, o którą Papież tak bardzo się troszczył