MENU
MŁODZIEŻ I FILANTROPIA
ROK SZKOŁY W RUCHU
ALEJA GWIAZD


PROGRAM WYCHOWAWCZY

Korona Polskiego Wychowania
WYDARZENIA ARCHIWUM
OSIĄGNIĘCIA i AKCJE


20 IV 2011r. Tytuł Szkoły
Odkrywców Talentów


Polsko-Ukraińska GrywalizacjaEDUKACJA
KALENDARZ
KSIĄŻKI

Czym jest czytanie książki bez jej zrozumienia?

      
W ostatnim tygodniu zdążyliśmy się o tym przekonać. Nasz ulubiony, ale równie wymagający nauczyciel j. polskiego zlecił nam zadanie, które świadczyło o znajomości lektury - "Balladyny". Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Wspólnie mieliśmy sfilmować dowolną scenę tej tragedii.
      
Wszystkie grupy podołały zadaniu. Wykorzystaliśmy rekwizyty, które sami zrobiliśmy, teatralne stroje i cudowną scenografię, tj. zabytkowy zamek, starą chatę oraz okoliczny las. Niektórzy musieli się naprawdę poświęcić, żeby upodobnić się do swojej postaci, np. narysowanie sobie "tysiąca" zmarszczek, aby dorównać starej wdowie, wysmarowanie sobie czoła keczupem, żeby naśladować plamę krwi, dorysowanie zarostu, aby z dziewczyny przeobrazić się w mężczyznę, czy nawet wystąpienie w sukience bez rękawów i gołych nogach przy temp. 0 stopni, aby być postrzeganym jako nimfę wodną.
      
Jednakże wszystko wyszło wspaniale, pomijając małe usterki w montażu. Dużo się przy tym nauczyliśmy, przede wszystkim: pracy w grupie, kręcenia i montażu krótkich filmów, tworzenia scenariusza i scenografii, rozwijania wyobraźni. Odkryliśmy również niezwykłe talenty aktorskie i wokalne. ;)       
Weronika Janczak - klasa IIIb
      
A teraz kilka słów ode mnie - klasa III B realizowała zadanie metodą projektu - sami musieli wybrać koordynatorów, rozdzielić zadania i wspólnie pracować, aby dotrzeć do finału, czyli prezentacji swych dzieł. Najfajniejsze jest to, że niejako przy okazji świetnej zabawy zrealizowali swe zadania, a przy okazji wiele się nauczyli i zdobyli nowe doświadczenia, które - mam nadzieję - kiedyś zaprocentują w ich życiu. Chciałbym też tu wspomnieć o niektórych osobach, które mnie zadziwiły - Patryk, który wykazał się niezwykła odwagą, Maciek, który wspaniale wcielił się w przypisana mu rolę, czy też Anka, której do twarzy w berecie :) Mam nadzieję, że Wam również spodobają się dzieła Waszych koleżanek i kolegów z klasy III B.       
Bartosz Krupa

Linki do filmików:

Balladyna Akt I scena 1

Balladyna Akt I scena 2

BalladynaWszystkie prawa zastrzeżone
Opracowanie i skład witryny - Jan Flis email janf@gimnazjumniedrzwica.pl
Redaktorzy: Justyna Polaczek, Jan Flis, Magdalena Kosidło, Uczniowie
Zdjęcia - Justyna Polaczek, Jarosław Zaborski, Jan Flis, uczniowie,
Korekta - Małgorzata Kuna