MENU
MŁODZIEŻ I FILANTROPIA
ROK SZKOŁY W RUCHU
ALEJA GWIAZD


PROGRAM WYCHOWAWCZY

Korona Polskiego Wychowania
WYDARZENIA ARCHIWUM
OSIĄGNIĘCIA i AKCJE


20 IV 2011r. Tytuł Szkoły
Odkrywców Talentów


Polsko-Ukraińska GrywalizacjaEDUKACJA
KALENDARZ
DTM

V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      
Piątek, 25 września 2015 roku to dzień bardzo wyczekiwany przez uczniów klasy IIa. Właściwie nie tylko przez nich? Data ta łączy się już od kilku lat z obchodzonym w ostatni piątek września Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Motto akcji to: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają".       
Już tydzień wcześniej w powietrzu czuło się napięcie i oczekiwanie. Pojawiły się pierwsze symptomy nadchodzącego kataklizmu. Plakaty i przykłady straszące znakami zapytania ostrzegały - to już w piątek!       
Z księgarni zniknęły ołówki i naklejki z tabliczką mnożenia, a młodsi uczniowie z niepokojem dopytywali, czy oni też mogą się sprawdzić i czy będą, jak w ubiegłym roku, cukiereczki dla Mistrzów Tabliczki Mnożenia.       
W piątek duży baner obwieścił start akcji. Patrol stacjonarny oblegany był na korytarzu szkolnym, a reszta ekspertów i asystentów wyruszyła na ulice w poszukiwaniu potencjalnych ofiar.       
Na pierwszy ogień poszła Pani z księgarni, potem już kolejno pracownicy SKOK-u, sklepów, miejscowego bazarku, poczty i mijani przechodnie. Nie upiekło się nawet pracownikom Urzędu Gminy. Każdy, kto prawidłowo odpowiedział na 5 zadanych pytań, otrzymywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, ukoronowany "przybiciem piątki" albo "żółwikiem". Niektórzy sami zaczepiali patrol, chcąc sprawdzić swoją pamięć. Inni, z lekkim niepokojem, unikali matematycznego natarcia.       
Egzaminatorzy oraz asystenci bardzo angażowali się w swoją pracę. Przepytywani byli ludzie w różnym wieku. Dorośli mieli okazję zaprezentować młodszym znajomość tabliczki mnożenia, uczniowie, którzy przez wakacje zdążyli zapomnieć, przypomnieli ją sobie, a wszystkiemu towarzyszyła świetna zabawa.

Do zobaczenia za rok! Ciekawe, czy My, czy Nas?
Wszystkie prawa zastrzeżone
Opracowanie i skład witryny - Jan Flis email janf@gimnazjumniedrzwica.pl
Redaktorzy: Justyna Polaczek, Jan Flis, Magdalena Kosidło, Uczniowie
Zdjęcia - Justyna Polaczek, Jarosław Zaborski, Jan Flis, uczniowie,
Korekta - Małgorzata Kuna