REKONSTRUKCJA

Rekonstrukcja

27 września w Niedrzwicy Dużej odbyła się już trzecia rekonstrukcja historyczna pt. "Powojenna trwoga. Gmina Niedrzwica w latach 1944-1946".
      Nasze gimnazjum było współorganizatorem tej imprezy, cieszącej się niezmiennie bardzo dużą popularnością w środowisku lokalnym. Licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć ucieczkę Niemców z Niedrzwicy, wkroczenie Rosjan, a wraz z nimi nowej władzy.

Społeczność niedrzwicka nie akceptowała "nowych porządków", stąd akcja partyzantów i wyrok śmierci na jednego z miejscowych milicjantów. Nowy okupant okazał się jednak silniejszy. Wolność przyszła dopiero po kilkudziesięciu latach.

W inscenizacji wzięło udział ponad dwudziestu naszych uczniów, Pani Justyna Polaczek i Pani Celina Małek.