AIESEC

AIESEC wśród gimnazjalistów, czyli Gruzja, Kamerun i Chiny w Niedrzwicy Dużej

W dniach od 7 do 10 września w naszej szkole mieliśmy gości - studentów, którzy przyjechali do nas, jako przedstawiciele AIESEC.
      AIESEC to organizacja studencka, która działa w ponad 120 krajach na całym świecie, a jej głównym zadaniem jest szerzenie współpracy międzynarodowej i propagowanie międzykulturowości oraz odpowiedzialności społecznej.
      "Nasi" studenci to trójka młodych ludzi: Chloe z Chin, Mike z Kamerunu i Nika z Gruzji. W czasie spotkań z uczniami przeprowadzili oni warsztaty w języku angielskim na temat różnorodności kulturowej. Każdy z nich opowiedział nam o swoim kraju, jego historii, kulturze i życiu codziennym. Na specjalne życzenie niektórych uczennic (zwłaszcza jednej ;)) Nika bardzo szczegółowo opowiedział o gruzińskiej kuchni. Z kolei Mike zadbał, abyśmy nie zasnęli i zaprosił nas wszystkich do kameruńskich pląsów, a jego prezentacja na temat Kamerunu zadziwiła wszystkich i odmieniła stereotypowy obraz Afryki, jaki gościł w naszych głowach. Drobna Chloe przybliżyła nam natomiast historię Chin i powstania Wielkiego Muru. Nie zabrakło tez wspólnych zdjęć, czy też popularnych "selfies" (które można zobaczyć zapewne na profilach społecznościowych zainteresowanych osób).
      Ogólnie rzecz biorąc spotkania te przybliżyły nam kraje naszych gości - do tego stopnia, że po wysłuchaniu Niki i jego opowieści o Gruzji, wiemy już, jaki będzie cel naszej wycieczki ;)
      A teraz na poważnie - takie spotkania dają nam możliwość obcowania z "żywym" językiem, pomagają przezwyciężyć wstyd przed mówieniem w języku obcym, a jednocześnie są wspaniałą zabawą i nauką w jednym. Poprzez takie warsztaty dowiedzieliśmy się więcej o Gruzji, Kamerunie, czy też Chinach, niż z jakiejkolwiek książki. Widać też dzięki takim warsztatom, jakie wymierne korzyści daje nauka języka obcego i jak pomaga to w nawiązywaniu nowych znajomości.
Bartosz Krupa