WYCIECZKA

Wycieczka rowerowa klasy IIb i IIa do Bystrzycy

24 czerwca 2015 roku przed budynkiem naszej szkoły zebrała się spora grupa rowerzystów - uczniów klas IIb i IIa. Oprócz dwóch kółek, każdy był zaopatrzony w kask i kamizelkę odblaskową. W końcu bezpieczeństwo przede wszystkim! Chwilę potrwało, nim wyruszyliśmy w drogę w - nieznane. Bo tak naprawdę tam, gdzie był nasz punkt docelowy, nikt z uczestników jeszcze nie był. Nawet panie opiekunki, którymi były wychowawczynie klas - Celina Małek i Monika Maciejka oraz "gościnnie" pani Anna Stachyra. No i przyszedł czas na wyczekiwany moment, podążyliśmy w kierunku Bystrzycy. Wybraliśmy dłuższą drogę, bo wierzymy w swoje możliwości :). Na trasie było różnie, jedni naciskali na pedały z siłą młota pneumatycznego, ale inni niekoniecznie. Panie dbały jednak o to, aby każdy jechał równo i miarowo (nie zawsze udawało się to w 100%). Na miejsce przybyliśmy po około dwugodzinnej, dość wyczerpującej i z różnymi przygodami jeździe. Ale, gdy tylko oczom uczestników wyprawy ukazał się fantastyczny "plac zabaw", zbudowany z dmuchanych zjeżdżalni, boisk piłki koszykowej i innych wymyślnych rzeczy, zmęczenie poszło do lamusa. Napoje, które były dla nas przygotowane, cieszyły się także wielkim powodzeniem. Wszyscy bawili się w najlepsze i wiek nie miał tu znaczenia. Potrzebujący odpoczynku mogli zrelaksować się na leżakach w cieniu parasoli. Tu też nie było nudno, towarzyszyły nam rozmowy. Takie trochę inne niż zwykle. Jakie? Nie powiemy. Wreszcie przyszedł czas, na co nieco do przekąszenia. Głodnych gimnazjalistów nie trzeba było długo namawiać. Kiełbaska z ogniska smakowała jak nigdy! Może dlatego, że jedzona w super towarzystwie. W całej tej wyprawie był jeden moment przykry - kiedy musieliśmy wracać. No cóż, jak trzeba, to trzeba... Panu Darkowi serdecznie dziękujemy za ugoszczenie i miłe przyjęcie.

Monika Maciejka