ZAKOŃCZENIE

Zakończenie roku

26 czerwca rok szkolny 2014/2015 szczęśliwie dobiegł końca. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice zgromadzili się w sali gimnastycznej szkoły punktualnie o godzinie 8.00, aby uroczyście pożegnać się przed nadchodzącymi wakacjami. Część oficjalną tradycyjnie rozpoczęła Pani Dyrektor Justyna Polaczek krótkim przemówieniem, po którym nastąpiła chwila wręczenia świadectw z wyróżnieniem oraz wielu innych nagród rzeczowych za różnorodne osiągnięcia uczniów. Nie zabrakło również listów gratulacyjnych dla zasłużonych rodziców. Pan Wójt Gminy także zaszczycił nas swoją obecnością, podsumowując w kilku słowach mijający rok szkolny i życząc uczniom i gronu pedagogicznemu pogodnych i radosnych wakacji. Dodatkowo oficjalnie poinformował zgromadzonych o tym, że przez kolejne 5 lat stanowisko Dyrektora gimnazjum, tak jak dotychczas, będzie piastowała Pani Justyna Polaczek.
       Część artystyczną niby z humorem, a jednak wielkim żalem rozstania ze swoimi klasami i murami gimnazjum przygotowali uczniowie klas trzecich. Ujawniły się przy tym również talenty muzyczne wielu z nich, ponieważ większość tekstów była w formie śpiewanej. Szkoda, że tak późno, ale cóż - lepiej późno, niż wcale! Przyjęliśmy to z wielką radością!!! Pod koniec części artystycznej odbyła się prezentacja multimedialna ukazująca niezapomniane fotografie trzecioklasistów w różnych okolicznościach i ujęciach, co wywołało salwy śmiechu i radości. Jednak mimo pogodnego klimatu niejednej osobie zakręciła się w oku łza. W końcu to ostatni dzień razem... Wszyscy nauczyciele otrzymali w prezencie od trzecioklasistów bajecznie prążkowane i kropiaste storczyki, a z tej racji, iż są to rośliny wieloletnie - będą zawsze o absolwentach przypominać.
      Po akademii odbyły się spotkania klas z wychowawcami, a następnie Msza Święta.