WYCIECZKA

Kazimierz Dolny Nałęczów

W dniu 24 czerwca 2015 roku klasa II c naszego gimnazjum wraz z wychowawczynią, p. Małgorzatą Kuną, odwiedziła dwa znane mieszkańcom Niedrzwicy, aczkolwiek chętnie odwiedzane miasteczka - Kazimierz Dolny i Nałęczów. Wycieczka miała na celu wzmocnienie więzi koleżeńskich pomiędzy uczniami z tejże klasy, co miałoby dobroczynne działanie nie tylko na utrzymywanie dobrych relacji, ale również mniejszą konfliktowość i większą organizację zespołu. W trakcie wyjazdu młodzież miała okazję zwiedzić Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie - dzięki temu gimnazjaliści poznali życie i powiązania miejscowe jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy i publicystów. Oprócz tego dysponowała dużą ilością czasu do spędzenia na wspólnych rozmowach. Atmosferze integracji sprzyjał urokliwy klimat zacisznych, pięknych miasteczek, będących dużą atrakcją turystyczną naszego regionu. Po zadowolonych minach sądzić można, że zamierzony cel został w pełni osiągnięty.:)

Małgorzata Kuna