TMOBILE

"Bądź bezpieczny z T-Mobile - świeć przykładem"

22 czerwca 2015r. odbyła się druga już gala projektu "Bądź bezpieczny z T-Mobile - świeć przykładem", do którego zaprosiła nas Szkoła Podstawowa. Uczniowie uczestniczyli w szeregu prelekcji i wykładów dotyczących bezpieczeństwa na drodze, w sieci, budowania poczucia własnej wartości i innych.
      Miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna pochwaliła się swoimi umiejętnościami na boisku szkolnym - ugasiła pozorowany pożar samochodu i prezentowała sztukę ratowania ludzkiego życia i mienia.
      Młodzież uczestniczyła w pokazie tresury psów i obejrzała interesujące szkolenie dotyczące reagowania na obecność obcego psa w otoczeniu.
      W ramach projektu organizowano szereg ciekawych konkursów:
- konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego,
- plastyczny "Jestem widoczny - jestem bezpieczny",
- polonistyczno - literacki "Portale społecznościowe a moje bezpieczeństwo"
Atrakcyjnymi nagrodami w konkursach były kaski, koszulki i odblaski.
      Nasi uczniowie również aktywnie uczestniczyli w uświetnianiu gali - bieganie w upale w stroju łosia lub królika wymagało nie lada hartu ducha, a obsługa sprzętu nagłaśniającego na świeżym powietrzu to zadanie dla gimnazjalnych specjalistów.
      Dziękujemy serdecznie pani Jolancie Majewskiej za zaproszenie nas do projektu, który przyniósł same korzyści: pobudzenie kreatywności młodych ludzi, zdobycie bezcennej wiedzy na temat bezpieczeństwa, uwrażliwienie na zagrożenia płynące z sieci i telefonii komórkowej. Dla wielu osób było to bezcenną lekcją, która może uratować przed wieloma niebezpieczeństwami w przyszłości.