SKANSEN

Sami nie wiecie, co posiadacie...

23 czerwca klasy I , a kilka dni wcześniej klasy III zorganizowały wycieczkę do skansenu maszyn rolniczych w Niedrzwicy Kościelnej.
      Przewodnikiem po skansenie był twórca i założyciel pan Andrzej Pastusiak, który od dawna trzyma pieczę nad okazami i pamiątkami dawnych czasów. Niepozorna posiadłość zaskoczyła wszystkich w swej prostocie. Znajdowały sie tam najprzeróżniejsze maszyny rolnicze, pszczelarskie oraz inne przedmioty gospodarstwa domowego, gromadzone w drodze poszukiwań, pozyskiwane od miejscowych gospodarzy, jak również przynoszone przez zaciekawionych i pełnych uznania dla pasji Pana Andrzeja sąsiadów.
      Okazało się, że nie tylko maszyny rolnicze są przedmiotem zainteresowania twórcy skansenu - zgromadzone tam meble, przedmioty codziennego użytku i narzędzia są cennymi pamiątkami minionych czasów. Młodzież z pewnością wyciągnęła z podróży cenne wnioski i zgłębiła tajniki funkcjonowania dawnych gospodarstw. Teraz to już nawet wszyscy wiemy, co to jest "snopek"...
      Zachęcamy do odwiedzenia tego magicznego miejsca.

OD