POTYCZKI

Prezentacja projektu
"Potyczki ortograficzno-geograficzne"

Dnia 17 czerwca 2015 roku odbyła się niecodzienna prezentacja projektu pod zagadkowym tytułem "Potyczki ortograficzno-geograficzne". Możecie zapytać "Cóż może być takiego niecodziennego, przecież w naszej szkole odbywa się ich bardzo dużo, więc jesteśmy poniekąd przyzwyczajeni do nich i w zasadzie trudno nas zadziwić". Ten natomiast to pierwszy projekt, który był realizowany w formie konkursu. "Konkurs" powiecie "nuuudyy". A tu nie, wszyscy świetnie się bawili i miło wspominają spędzony czas. A teraz słów kilka o przebiegu. Otóż brało w nim udział po trzech przedstawicieli z każdej klasy pierwszej. Ale żeby nie czuli się osamotnieni, każdej grupie konkursowej towarzyszyła grupa wsparcia. Odpowiedzialna była ona za gorący doping (i tak było!). Hasła i banery przez nich przygotowane, co jeden to lepszy! Trudno było jury zdecydować, której z grup przyznać najwyższe noty. Szanowna komisja konkursowa składała się z kilku przedstawicieli uczniów klas drugich. Kątem oka widać było, że podczas zmagań konkursowych sami mieli ochotę włączyć się do gry. No cóż, dzisiaj pełnili inne funkcje. A jakie wyzwania musieli pokonać sami uczestniczy? Po pierwsze czekało na nich meeeeeegaaaa trudne dyktando J. Druga część konkursu to kilka potyczek, a wśród nich kalambury, rebusy czy inne łamańce językowe, a wszystko w luźnej, sportowej atmosferze. Przydatne było m.in. wprawne oko, aby dobrze ustrzelić zadania do wykonania, talent plastyczny do trafnego narysowania kalambur, kojarzenie z "prędkością światła", aby odgadnąć ukryte w zagadkach obiekty geograficzne. Emocji było co niemiara. W końcu każda klasa chciała wygrać. Do samego końca losy zwycięzców się wahały. Ale ostatecznie klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce - klasa I c
II miejsce - klasa I b
III miejsce - klasa I a

Dla wszystkich uczestników grupa projektowa z klasy II a, w składzie Milena, Kinga, Oliwia, Agata i Weronika, pracująca pod okiem pań Małgorzaty Kuny i Moniki Maciejki, przygotowała słodkie upominki, dla klas dyplomy, a dla najbardziej zasłużonych w boju, bony upoważniające do odbioru u wychowawcy punktów dodatnich. Może przed roczną klasyfikacją komuś się przydały?

Monika Maciejka