SPEKTAKL

musical "O krasnoludkach i Sierotce Marysi"

"Niewiele trzeba, by życie miało swój smak i swą barwę.
Częściej uśmiechaj się tylko i nie rezygnuj z swych marzeń!"

Gimnazjalne koło teatralne pod kierunkiem Katarzyny Sochan wraz z zespołem wokalnym (sześć utalentowanych dziewczyn z klas trzecich) pani Katarzyny Bartnik z myślą o większym gronie odbiorców przygotowało niezwykły spektakl - musical "O krasnoludkach i Sierotce Marysi". Opieką "menadżerską" zajęła się pani Dorota Rusek.
      Profesjonalny scenariusz teatralny sprawił, że widowisko miało naprawdę duży rozmach: ekipa zabawnych i mądrych krasnoludków pod wodzą Króla Błystka (O. Wachowska, P. Tanikowska, W. Janczak, B. Pyc, M. Dębiński, B. Madejczyk), mądrala Koszałek - Opałek (D. Bielecki), trzy rozwrzeszczane Baby i Kowal (G. Woś, P. Jaśkowska, A. Mielnik, D. Szaliłow), przebiegły Lis Sadełko (P. Piekarczyk), skąpy ale dobrotliwy chłop Skrobek (A. Wójcik), wszechwładna Królowa Tatra (N. Mierzyńska), dwoje pastuszków (I. Sieńczyk, A. Jankowska), zabawny Jeż (J. Reszka), Wiosna (M. Niezbecka), wreszcie tytułowa Marysia (A. Wapińska) - oto zespół 20 osób, który dzielnie pracował na sukces przedstawienia ponad dwa miesiące. Ale efekt tego trudu zaskoczył rewelacyjnym aktorstwem chyba nawet nas samych. Każdy po prostu włożył całe swoje serce w odtwarzaną rolę - w końcu graliśmy dla naprawdę wymagającej publiczności:

09.06.2015 - dla przesympatycznych Przedszkolaków z Niedrzwicy Dużej;
10.06.2015 - dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Załuczu;
11.06.2015 - dla klas I- III Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej;
15.06.2015 - dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Matczynie;
17.06.2015 - dla uczniów Szkoły Podstawowej w Jabłonnie.

Nie sposób zapomnieć o szczególnie zasłużonych, choć mniej widocznych: za obsługę multimedialną odpowiedzialny był Maciek - nasz spec od zadań niewykonalnych czyli efektów multimedialnych "na wczoraj" (czar, gęganie gęsi, śpiew ptaków, szczekanie psa, muzyka).
      Uroku dodawała efektowna dekoracja: wiejska chata autorstwa gimnazjalnych artystów - malarzy, przytulne mieszkanko krasnoludków, jama lisa czy tron Tatry. Opisać tego nie sposób, podobnie jak pomysłowych strojów wykonawców - najlepiej to zobaczyć na foto, na którym uwieczniono także to, co działo się po spektaklach - uściski rozbawionej publiczności i roześmianych gwiazd aktorskich.
      Wszystkim, którzy zechcieli nas zaprosić, dziękujemy ile mamy mocy - nasz wysiłek ma sens, jeśli daje Wam radość. Dziękujemy za możliwość pokazania Wam naszych talentów, za życzliwe (jak co roku!), pełne serdeczności przyjęcie! Praca dla takich odbiorców to prawdziwa przyjemność.