FIZYKA

Fizyka idzie do zerówki

Dnia 29 maja grupa uczniów klasy II a, realizujących projekt edukacyjny "Fizyka idzie do zerówki", odwiedziła sześciolatki z grupy Kotki w Przedszkolu w Niedrzwicy Dużej. Poprzez doświadczenia i zabawę Agata, Małgosia, Jacek, Sebastian i Radek wyjaśniali dzieciom, jak powstaje tęcza, co to jest ciśnienie atmosferyczne i na czym polega zjawisko dyfuzji. Dzieci nie tylko oglądały prezentację, ale także brały czynny udział w warsztatach. Na zakończenie każdy z nich otrzymał dyplom Małego Fizyka i słodką nagrodę. Dzieci zgodnie stwierdziły, że zajęcia bardzo im się podobały i że fizyka jest ciekawa. Kto wie, może wśród Kotków kryje się kolejny Einstein?
      Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Barbarze Gąska i Pani Magdalenie Hawrył za pomoc w realizacji projektu.

Katarzyna Wiśniewska