NOC BIBLIOTEK

Noc Bibliotek

W pewien sobotni wieczór stała się rzecz niespotykana. Tłum uczniów podążał w kierunku naszej szkoły, z własnej, nieprzymuszonej woli, aby spędzić tam kilka godzin. Niektórzy zabrali ze sobą młodsze rodzeństwo i ich kolegów. Powodem tego była ogólnopolska akcja pod hasłem "Noc bibliotek", organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, a przebiegająca pod patronatem Ministwersrwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Biblioteki Narodowej. Koordynatorami projektu na terenie naszej placówki byli pan Bartosz Krupa i pani Monika Maciejka. Pomocą służyły panie Katarzyna Wiśniewska oraz Małgorzata Kuna.
      Noc Bibliotek to ważne wydarzenie w naszej szkole. Wszyscy bardzo cieszyliśmy się na myśl wspólnego spędzenia sobotnich godzin wieczornych w szkole, w nieco innych niż zwykle okolicznościach. Towarzyszyło nam mnóstwo atrakcji. Dla najmłodszych przygotowaliśmy m.in. gry i zabawy, oglądanie i czytanie bajek, a dla nieco starszych kino plenerowe i oglądanie gwiazd przez teleskop. Niestety, niebo było zachmurzone, więc nie zdołaliśmy odnaleźć spadającej gwiazdy. Pocieszeniem były dla nas kruche ciasteczka w kształcie gwiazdek, które mogliśmy jeść bez końca. Były to wypieki kilku naszych koleżanek. Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i nawet nie zorientowaliśmy się, kiedy nadszedł czas rozpoczęcia filmu pt. "Gwiezdne wojny". Wszyscy rozłożyliśmy się na kocach i w ciszy śledziliśmy losy bohaterów. Każdy z nas miał spory zapas przekąsek. Popcorn smakował jak nigdy. Całe przedsięwzięcie odbyło się 30 maja w godzinach od 18:00 do 24:00, niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły nam dotrwać do północy i musieliśmy rozejść się dwie godziny wcześniej. Szkoda było kończyć taką fajną imprezę. Noc Bibliotek była świetnym pomysłem, aby zintegrować się ze sobą oraz z nowo przybyłymi gośćmi, a przy tym mile spędzić sobotni wieczór. Niektórzy już w trakcie pytali, czy w przyszłym roku też się odbędzie i czy mogą przyjść. Mamy więc nadzieję, że to nie ostatnie takie wydarzenie w naszej szkole i że będzie ich więcej.

Kinga Węcławska