DZIEŃ SPORTU

Dzień Promocji Zdrowia "Ciśnienie do sportu- ciśnienie do życia"

W dniu 3 czerwca na boisku szkolnym odbyły się zawody sportowe dla uczniów gimnazjum. Drużyny klasowe rywalizowały w konkursie rzutów karnych oraz przeciąganiu liny. Jednak najbardziej emocjonującym momentem rozgrywek było przeciąganie liny przez drużynę uczniów i nauczycieli. W konkursie w wygrali oczywiście uczniowie.
      Ważnym elementem spotkania sportowego był punkt medyczny , w którym porad udzielała pielęgniarka szkolna. Można w nim było zmierzyć ciśnienie, tętno,wykonać pomiar poziomu cukru. Pani pielęgniarka udzielała porad żywieniowych oraz dotyczcych kultury wypoczynku. Uczniowie chętnie korzystali z badań i porad pielęgniarki. Chętni mogli również obejrzeć pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu uczniów kl. II c.