DZIEŃ EUROPEJSKI

Dzień Europejski

3 czerwca 2015r. nasze gimnazjum odbyło swoją coroczną i już tradycyjna podróż po Europie.
      Myślą przewodnią wędrówki było poszukiwanie Pacanowa. A któż go szukał? Rzecz jasna Koziołek Matołek! Wprawdzie towarzyszyły mu inne podróżniczki, ale to on powiódł naszą wyobraźnię od mroźnej Szwecji po gorącą Italię.
      I tak pośród ferii barw, smaków i zapachów przemierzyliśmy szmat drogi. Najpierw odwiedziliśmy wspomnianą już Szwecję, by zmieniwszy nieco klimat, udać się do Królestwa Wielkiej Brytanii. Tam zebraliśmy nieco newsów z życia dworu, pojeździliśmy lewostronnie piętrowym autobusem, niezbędna okazała się również parasolka, bo Londyn pożegnał nas mżawką. Inaczej było w Paryżu, najbardziej znana na świecie wieża błyszczała w porannym słońcu. Pięknie było tam siedzieć, patrzeć i zajadać świeżutkie bagietki.
      Ale nasz Koziołek już zarzucił swój tobołek i poprowadził nas na południe. Tym razem wstąpiliśmy na Olimp, by popatrzeć na siedzibę bogów i posłuchać mądrych dysput greckich filozofów. Następnie przyjrzeliśmy się życiu typowej włoskiej rodziny, której pasją, oprócz jedzenia, jest oglądanie telewizji. Nie zabawiliśmy jednak długo u sympatycznych Włochów, bo Koziołek ponownie ruszył na północ. W Austrii wysłuchaliśmy koncertu Conchity, w Niemczech trafiliśmy na Oktoberfest, a w Belgii wraz ze znanym detektywem poszukiwaliśmy tobołka Koziołka.
A czy Koziołek znalazł swój Pacanów? Znalazł. Tylko nie wiedzieć czemu w Holandii.
      I tak zakończyliśmy naszą europejska peregrynację, w której towarzyszyli nam Wójt Adam Kuna, Przewodniczący Komisji Oświaty Krzysztof Jaśkowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej Andrzej Pastuszak, Weronika Pylak i Wioleta Mazur z GOKSiR oraz delegacje uczniów ze szkół podstawowych w Niedrzwicy Dużej, Niedrzwicy Kościelnej i Czółnach wraz z opiekunami.