WYCIECZKA DO WARSZAWY

Wycieczka do Warszawy

W dniu 20 marca odbyła się wycieczka do Warszawy dla zainteresowanych uczniów klas pierwszych gimnazjum. Uśmiechnięci i wyposażeni w podręczny bagaż uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli w tą pełną atrakcji podróż już przed siódmą rano. Po dotarciu do celu pierwszym zaplanowanym punktem wycieczki była wizyta w warszawskiej Wytwórni Filmów fabularnych i Dokumentalnych na planie filmowym słynnej produkcji "Miasta 44". Przed wejściem na plan uczniowie otrzymali stroje aktorów oraz przeszli krótką charakteryzację, dzięki czemu mogli bardzo mocno utożsamić się z bohaterami filmu. Zwiedzanie planu filmowego obfitowało w wiele interesujących informacji i pobudzało wyobraźnię. Uczniowie poznali podstawową wiedzę w zakresie realizacji scen filmowych: operator kamery, wózkarz, ostrzyciel, rekwizyty, reżyser i wiele, wiele innych. Podziwiali stroje aktorów oraz pomieszczenia przygotowane specjalnie do nagrywania odpowiednich scen filmowych. Na zakończenie przygotowano dla nich ciekawy quiz, który bezbłędnie rozwiązali, pracując w zespołach. Potem wszyscy udali się do Sulejówka, by przejść śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego - patrona naszego gimnazjum. Willa Milusin - jego rodzinna posiadłość roztoczyła przed zwiedzającymi wiele pięknych tajemnic związanych z rodziną i życiem bohatera oraz zasiała w naszych sercach błogą ciszę i ducha patriotyzmu. Punktem kulminacyjnym wycieczki był spektakl "Metro" w studio "Buffo" w Warszawie. Wspaniali aktorzy, przepiękne oprawa dźwiękowa, uderzające w głąb duszy piosenki i gra świateł obudziły we wszystkich widzach najgłębiej skrywane odczucia. Fabuła o niespełnionych marzeniach i pragnieniu odnalezienia własnej drogi w szarej rzeczywistości świata wzruszyła i olśniła..Po zakończeniu spektaklu wyruszyliśmy w drogę powrotną do Niedrzwicy. Wszyscy zmęczeni, ale niezwykle zadowoleni wyrazili opinię, że pragnęliby jak najszybciej znowu być uczestnikami podobnej wycieczki.