POKAZY

Pokazy historyczne

4 listopada 2014r. gościliśmy w naszej szkole "Grupę Artystyczną Zarys Dziejów". Występ artystów przeniósł nas w czasy bitew i turniejów rycerskich. Obejrzeliśmy ceremoniał pasowania na rycerza oraz mrożący krew w żyłach pojedynek. Zapoznaliśmy się z zasadami etosu rycerskiego, z których wiele aktualnych jest do dzisiaj, ale czy stosowanych? Warto spróbować. Kto dawniej tych zasad nie przestrzegał to dotykały go okrutne kary, np. dyby. Jeden z naszych kolegów posiedział troszkę w takim urządzonku - lekko nie było.
      Na koniec spotkania chłopcy dostali radę, czym mają się kierować w poszukiwaniu wybranki swojego serca - "bo nie wszystko złoto, co się świeci". Dziewczyny zaś dostały życzenia odnalezienia rycerz na swojej drodze życiowej.