NIEZWYKŁE MOŻLIWOŚCI

To było wielkie wydarzenie! Niedawno odwiedził naszą szkołę niezwykły gość - Jurij Ziniewicz, "człowiek rekord". W swoim dwugodzinnym programie zaprezentował nam "magiczne" umiejętności, które widownia śledziła z zapartym tchem.
    Nie często nam sie zdarza widzieć człowieka chodzącego bosymi nagami po potłuczonym szkle, okręcającego sobie wokół szyi 18 milimetrowy stalowy pręt, czy też wchodzącego bosymi stopami po drabince z ostrych mieczy. Ale to nie wszystkie wyczyny naszego bohatera. Kładł sie na ostrych kolcach, przyłożony kowadłem w które uderzano z całej siły wielkim 10 kilogramowym młotem. Stalowe gwoździe zginał tak, jakby były z plasteliny, ostrze miecza przeciągał sobie przez zaciśniętą dłoń, co wszyscy obserwowali w wielkim skupieniu i ciszy. Punktem kulminacyjnym programu było przyłożenie końca stalowego pręta do szyi, który był naciskany przez 4 mężczyzn. Wydawało sie, że za chwilę przebiją mu szyję, Tak wcale się nie stało, a wręcz przeciwnie - Jurij pchając pręt, zgiął go wpół. Zadziwił tez widownię tym, że na swoich piersiach utrzymał ciężar ponad 800 kg.
    Pisząc o tym wydarzeniu nie sposób pominąć menadżera, który zorganizował i prowadził to widowisko - pan Stanisław Stryjski. W przeddzień, tak przekonująco mówił o tym pokazie, że zachęcił ponad 300 osób. Miał bardzo dużą siłę oddziaływania i wspaniałe umiejętności psychologiczne. To dzięki niemu ten program miał walory wychowawcze. Niektórzy uczniowie naszego gimnazjum na długo zapamiętają spotkanie z nim.
Na koniec pan Stanisław poradził: tylko nie próbujcie naśladować mistrza. Jego umiejętności panowania nad własnym ciałem to efekt wieloletnich treningów. Ten pokaz jest po to, aby udowodnić, do czego jest zdolny organizm człowieka w całkowitej zgodzie z naturą. Nie potrzeba do tego sztucznych odżywek, anabolików, narkotyków, które zabijają nie tylko ciało, ale duszę - tłumaczył menedżer Jurija Ziniewicza. Opowiadał, że tajemnica wyczynów Ziniewicza tkwi w panowaniu nad napięciem i rozluźnianiem skóry oraz mięśni. Mistrz wyćwiczył tę umiejętność do perfekcji.
    Bohater programu, mimo wielkich osiągnięć pozostał człowiekiem skromnym i prostym.